TECRÜBE

2015 Yılından bu yana sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz.

4
1
Biz Kimiz?

Hakkımızda

Uzmanlık alanı endodontik tedavi olan Gtech Dental, kuruluş fikrine bu alanda inovatif çözümler sunmayı amaçlayarak ulaşmıştır. İlk fikir, tedavinin en önemli unsurlarından olan döner eğelerin geliştirilmesi ve hassas proseslerde üretilmesi olmuştur. Bunun için arge birimimiz hassas makinalar ve test cihazları tasarlayarak yola çıkmıştır.

“İnovatif düşün, olmayanı tasarla veya olanı geliştir” prensibi ile endodontik tedavinin, hekimler ve hastalar için daha güvenli, daha pratik ve daha başarılı hale gelmesi hedeflenmektedir. Bu sebeple üretim teknolojileri alanındaki yenilikler ile endodontik tedavinin sürekli güncellenmesi gerektiği fikrine sahibiz. Firmamız bünyesindeki mühendislerin arge çalışmaları ve uzman hekimlerin görüş ve önerileri ile endodontide yenilikçi çözümler üretmekteyiz.

İlk olarak kanal eğesi imalatı fikrinin ortaya çıkmasıyla herşey başladı. Konuyla ilgili araştırmalar ve akademik çalışmaların literatür değerlendirmeleri yapıldı. İmalat için gerekli tasarımlar, imalat yöntemleri ve kalite kontrol prosesleri için fizibilite çalışmalarının ardından Gtech Dizayn tamamen yerli sermaye ile kuruldu. Projenin olğunlaşmasıyla beraber çeşitli kamu kuruluşlarının, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kosgeb ve Tubitak destekleri / hibeleri ile gelişen Gtech Dizayn, ilk prototipini 2015 yılında çıkardı. Gtech Dental yatırımlarını hızlandırmak ve dünya çapındaki organizasyonunu kurabilmek adına DCP ile ortaklık anlaşması yaparak finansal gücünü pekiştirdi. Temiz oda kurulumu, tesis kapasitesini ve teknik/pazarlama alanındaki kapasitesini arttırdı.

Gelişmesini, durmayan ar-ge çalışmalarına ve üretim teknolojisini kendisi ortaya koymasına borçlu olan Gtech, endodonti alanında “SCOPE® RS” sistemini geliştirildi. “KOSGEB Endüstriyel Uygulama Desteği” ile gelişimini devam ettiren Gtech Dental aynı yıl içerisinde kalite yönetim sistemini belgelendirmek adına ISO 13485 ve CE Belgesi sürecini başlattı.

Gtech Dental, Endodontik tedavinin başarı oranının artması adına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler üreten, dünyadan öncü firma olmayı hedeflemektedir. Bunun için kalite sisteminin sürekliliğine ve inovatif yapısına önem vererek yenilikçi çözümler üretmektedir.